Taşıdığı Yükün Dörtte Biri ADR’li

Yayın Adı: UTA Lojistik Dergisi

Batu International Logistics enerjisinin dörtte birini tehlikeli madde taşımacılığına harcıyor. Tehlikeli maddelerin yaptıkları taşımaların %25’ini oluşturduğunu belirten Batu International Logistics COO’su Uğur Dal, “Tank konteynerler ile Avrupa, Uzakdoğu & Ortadoğu, Güney ve Orta Amerika ile Afrika kıtalarında yoğun olarak yüklemeler gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize Türkiye ayağı olmayan yüklemelerde de alternatifler ile birlikte çözümler üretebiliyoruz” diyor.

Tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığına uygun güçlü bir araç filosuna sahip olan Batu International Logistics, bu alandaki hizmetlerini ADR kurallarına ve mevzuatına uygun olarak sürdürüyor. Tehlikeli madde taşımacılığına uygun yaklaşık 90 adet araçlarının bulunduğunu belirten Batu International Logistics COO’su Uğur Dal, flexitank, 20′ Isotank ve 45’HCPW gibi konteyner servisleri ile çözümler sunduklarını söylüyor. Bu alanda kullandıkları araçların CNG’ye çevrilmesi adına çalışmalarda bulunduklarını aktaran Dal, bununla birlikte araç sürücülerinin gerekli eğitim ve sertifikalara sahip olmaları konusuna özen gösterdiklerini belirtiyor.

TÜRKİ CUMHURİYETLERİ YAKIN MARKAJA ALDI

Geçtiğimiz yıl tehlikeli ve kimyasal madde ihracatında önemli artışlar yaşandığına dikkat çeken Dal, “Tank konteynerler ile Avrupa, Uzakdoğu & Ortadoğu, Güney ve Orta Amerika ve Afrika kıtalarında yoğun olarak yüklemeler gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimize Türkiye ayağı olmayan yüklemelerde de alternatifler ile birlikte çözümler üretebiliyoruz. Karayolu, Denizyolu ve Intermodal taşımacılık seçenekleri ile hizmet veriyoruz. Çoğunlukla yağ, latex ve solvent bazlı ürünler taşıyoruz. Türki Cumhuriyetlere yaptığımız taşımaları artırmak hedeflerimiz arasında yer alıyor” diyor.