5PL (Beşinci Parti Lojistik)

Beşinci Parti Lojistik (5PL) hizmetleri, genel anlamda tedarik, lojistik, gümrük hizmetleri, depolama hizmetleri ve stok yönetiminin tek bir noktadan yönetildiği tedarik zinciri yönetimidir.

Bu kurguyla, doğru maliyet yönetiminin yanında, insan kaynağının doğru kullanımı ve zaman tasarrufu da mümkün olmaktadır.

5PL’deki tüm süreçlerde, müşteri, tedarikçi ve diğer taraflar operasyonel anlamda yakın bir istişare halinde olup, yazılım altyapısıyla gerçek zamanlı iletişim halindedirler.

Batu Logistics, 5 PL hizmetlerinde güvenilir bir süreç sunar. Hizmet verdiği iş ortaklarının herhangi bir ürün ihtiyacı kapsamında, tüm süreçleri kurgulayarak, en hızlı ve güvenilir şekilde yönetir.

5PL Süreç Yönetimi

  1. İhtiyaç duyulan ürünün tedarikçisine/tedarikçilerine ulaşarak, satın alma teklifleri alınır. Değerlendirme sonrası sipariş ve satın alma süreçleri uygulanır.
  2. Satın alınan ürünlerin istenen teslim tarihine uygun olan taşıma modelini belirlenir. Uluslararası ve yurt içi tüm taşımaların operasyonları grup şirketleri tarafından yönetilir.
  3. Ürünler, müşterilerin talebine göre gümrüklü depoya, serbest depoya ya da müşterinin belirttiği adrese taşınır.
  4. Ülkemize getirilen ürünlerin millileştirme aşaması arzu edilirse grup şirketleri tarafından ya da istenirse malzemenin asıl sahibi müşteri tarafından gerçekleştirilir.
  5. Ürünler istenildiği takdirde şirketler grubuna ait gümrüklü ya da gümrüksüz sahada millileşmiş olarak beklemeye alınır ve doğru stok yönetimi neticesinde istenilen ihtiyaç tarihi baz alınarak teslimatları planlanır.
Size yardımcı olmak isteriz.

Tüm talep ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Entegre ve profesyonel lojistik hizmetleri almak ister misiniz?