Intermodal Taşımacılık

Intermodal taşımacılık, yüklerin tek ve aynı taşıma birimi veya modlar arasında içindeki yük elleçlenmeden iki veya daha fazla taşıma modu kullanan karayolu taşıma aracı ile taşınmasıdır. Bu taşıma türünde kapıdan kapıya taşımacılık zinciri içinde, yükün kendisi değil, içinde yükün olduğu taşıma birimi veya taşıma aracı (tır) elleçlenmektedir.

Batu Logistics, intermodal taşımacılık sistemi ile katma değer yaratacak ve ulaşım maliyetlerini azaltacak çeşitli ulaşım türlerini kullanarak kapıdan kapıya ulaşım hizmeti sunmaktadır. Böyle bir sistemde, kapıdan kapıya taşımacılık hizmeti verebilmek amacıyla her bir ulaşım türünün avantajının kullanımı mümkün olabilmektedir.

Intermodal yük taşımacılığının bir diğer faydası da CO2 emisyonunu ve yük birimi başına düşen enerji tüketimini azaltmaktır. Intermodal yük taşımacılığında, konteyner ya da treyler içerisindeki yük başlangıç noktasından son noktaya kadar taşıma türlerinin kombinasyonuyla hareket eder. En önemli özelliği, modlar arasındaki ekipmanın serbest değişimidir. Bir kamyonun konteyner parçası, bir uçağın içinde taşınabilir veya bir demiryolu aracı denizyolu taşımacılığı ile taşınabilir.

Intermodal Taşımacılık hizmetinin avantajları aşağıdaki gibidir.
Düzenli taşıma, düzenli yükleme; düzenli boşaltma imkânları ve sabit fiyat avantajı
Diğer taşıma sistemlerine göre olumsuz hava koşullarından çok daha az etkilenme
Karayoluna oranla daha az kaza riski
Çevre kirliliği oluşturmayan ekolojik taşıma
Swap bodylerin tavanlarının yükselebilir olması sayesinde maksimum yükleme optimizasyonu
Tüm vagonların aynı lokasyonda bulunmasından kaynaklanan kontrol ve takip kolaylığı
İşe adanmış blok tren ile belirli rota ve belirli program
Size yardımcı olmak isteriz.

Tüm talep ve ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Entegre ve profesyonel lojistik hizmetleri almak ister misiniz?