Serbest Kalan Şoföre İş Teklifi

Yayın Adı: Sabah Gazetesi

Irak’ta IŞİD tarafından kaçırılıp önceki gün serbest bırakılan TIR şoförlerine lojistik firmalarından müjdeli haber var. Firmalar şoförlere iş teklif ediyor

Irak’ın Musul kentinde terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan ve önceki gün serbest bırakılan 32 Türk TIR şoförüne lojistik firmalarından iş teklifleri gelmeye başladı. Batu Lojistik, Avrupa istikametli taşımalar için şoförlere kapılarının açık olduğunu açıkladı.

Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, Türkiye’nin karayolu ile gerçekleştirdiği ticarette en etkili ülke olan Irak’ta yaşananların, bölgenin güvenliliğiyle ilgili sorunları daha da belirginleştirdiğini söyledi. 23 günlük esaretten sonra serbest kalan şoförlerin, aynı belirsiz ortamda çalışmaya devam etmek zorunda kalabileceğinin altını çizen Ankara, “Şoförler rehabilitasyon süresine ihtiyaç duyabilir. Biz Avrupa istikametinde taşımalar yapan bir firmayız. Bölgeyle ilgili elimizden bir şey gelmese de şoförlerin rehabilitasyon süreçlerinde Avrupa yönünde verilecek görevlerle onlara destek olunması taraftarıyız” diye konuştu.

İŞE DEVAM ÖNEMLİ

Taner Ankara, şoförlerin sağlıkları açısından en azından bir süre de olsa o bölgede çalışmamaları gerektiğini ifade etti. Ankara şöyle konuştu: “Şoförlerin kendi işlerini devam ettirebilmeleri önemli. O bölgeye değil ama Avrupa’ya yapılacak taşımalarda görev alırlarsa bu süreci daha kolay atlatacaklardır.”

Sağlık durumları iyi

Öte yandan serbest bırakılan TIR şoförlerinin evlerinde bugünlerde bayram havası esiyor. Şoförlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtiliyor.