Çalışanlarımızın Gelişimini Destekliyoruz

Yayın Adı: Kariyer Dergisi

Lojistik sektöründe 2002 yılında hizmet vermeye başlayan Batu International Logistics, bugün tüm taşıma modellerinde depolamadan gümrük müşavirliğine kadar geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet sunuyor. Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, büyümek istedikleri ve maddi yatırım yaptıkları alanlarda işe alım yaptıklarını belirtiyor. Şirketin başarılı olabilmesi için öncelikle insan kaynağının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Ankara, İK alanındaki çalışmalarını aktarıyor.

İşe alımlar büyüme planlarımıza göre gerçekleşiyor

2015 yılında Batu Şirketler Grubu bünyesine katılan Batu International Logistics çatısı altında merkez ofisimizde 60 olmak üzere 200’ü aşkın çalışan bulunuyor. Batu International Logistics olarak istihdam planlarımızı yatırım ve büyüme planlarımıza göre belirliyor ve büyümek istediğimiz ve maddi yatırım yaptığımız alanlarda nitelikli kişileri bünyemize katmaya devam ediyoruz. Örneğin bu yıl yurtiçi lojistik alanındaki payımızı artırmaya odaklandık. Bu amaç doğrultusunda 8-10 kişilik bir istihdamı sadece bu bölüm için ayırdık. Fazlasıyla önemsediğimiz konulardan biri de üniversite ve liselerle yürüttüğümüz staj programları. Genç ve bu sektörde yer edinmek isteyen arkadaşlarımıza sektörün nasıl geliştiğini gösterebilmek ve onların geleceğine yön verebilmek bizler için paha biçilmez değerler arasında yer alıyor.

Çalışanlarımızın iş dışında da zaman geçirmelerini önemsiyoruz

Motivasyon bizim için çok önemli.Çalışanlarımızın aileleriyle birlikte iş dışında da zaman geçirmelerini bir başarı kriteri olarak görüyor ve buna ayrıca özen gösteriyoruz. Eğitim süreçlerimizi ise 2015 yılında İK bünyesinde kurduğumuz Batu International Logistics Academy (BILA) çatısı altında yürütüyoruz. Çalışanlarımızın gelişimine katkıda bulunmak ve kurum hedeflerimize ulaşmak için çalışanlarımızdan eğitim taleplerini yıllık olarak alıyoruz ve tüm yöneticilerimizin katıldığı toplantıda eğitim taleplerini inceleyerek planlamalar yapıyoruz.

İK stratejimizi teknolojiyle güçlendiriyoruz

Teknolojiyi çok iyi kullanan bir nesil geliyor. Dolayısıyla gelecek dönemde teknolojinin ve onun getirdiği esnekliğin iş hayatına yansıtılması bekleneceği için biz de İK stratejilerimizi tekrar gözden geçirerek gerekli değişiklikleri yapmaya devam edeceğiz. 2017 yılı itibariyle markamızı daha da geliştirecek faaliyetlerin yapılması, etkin bir performans yönetim sisteminin kurulması, online eğitim sistemi kurulması ve tüm grup şirketleriyle entegre olarak kullanılması, “Sosyal İK” çalışmaları ve aday havuzunun güçlendirilmesi İK planlarımız arasında yer alıyor.