Batu International Logistics taşımalarından konteynerin aldığı payı %35’e çıkaracak

Yayın Adı: Dünya Gazetesi

Demiryolu ve denizyolu aracılığıyla konteyner taşımacılığı yapan Batu International Logistics, bunun yanı sıra intermodal konteyner taşımacılığıyla müşterilerine hizmet sunuyor. 2016 yılında gerçekleştirdikleri taşımalar içinde yaklaşık yüzde 25 konteyner taşıması yaptıklarını belirten Batu International Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, “Bu yıl da bu seviyeyi yüzde 35’e çıkarmayı hedefliyoruz. Diğer yandan İtalya’da bu alanda yıl içinde bir yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Müşterilerine kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı yanında depo yönetimi, gümrükleme ve dış ticaret çözümleri sunduklarını vurgulayan Ankara, intermodal konteyner taşımacılığında ilk olarak karayolu ile başlayarak, denizyolu, demiryolu ve tekrar karayolunu kullanarak müşterilerine teslimat yaptıklarının altını çizdi.

Intermodal servisi ile yaklaşık 17 ülkeye hizmet verdiklerini söyleyen Ankara, sürdürebilir hizmet anlayışıyla başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede yapılanmalarını sürdürmeye devam ettiklerini kaydetti. Ankara, “Avrupa’da öne çıkan ülkeler İtalya, Avusturya, Almanya ve İngiltere. Ayrıca, TIR taşımalarına alternatif olduğumuz için karayolu ile taşınabilen tüm yükler bizim de ilgi alanımıza giriyor” şeklinde konuştu.

Demiryolu servisleriyle de yaklaşık 10 ülkeye hizmet verdiklerini bildiren Taner Ankara, Türkiye’nin dış ticaret hacmiyle doğru orantılı olarak Almanya, Avusturya ve Çekya’nın öne çıktığını ifade etti.

Bulgaristan ve Romanya’daki demiryollarında mevsimsel faktörler ve demiryolu ağının bakımsız olması nedeni ile intermodal taşımalarında bunun önüne geçerek, hem güvenilir hem de daha hızlı taşıma yaptıklarını ileten Ankara, “Denizyolu taşımalarımızda ise konteynerler ile parsiyel ve komple taşıma yapıyoruz. Bunun yanı sıra kimyasal ürün taşımacılığı da yapıyoruz”